ads
menu

Faturama yansıyan vergi tutarları detayları nelerdir?

Yeni bir faturalı hat aldığınızda hattınıza kullanımlarınız haricinde yansıtılacak olan hat açılış vergileri:

Yeni hat açılışlarında hattınıza 53 TL tutarındaki İlk Tesis Özel İletişim Vergisi ile 22,52 TL tutarındaki Telsiz Ruhsatname Ücreti yansıtılır.

Hat Kapama Belgesinde IMEI yoksa 53 TL’lik İlk Tesis Özel İletişim Vergisi ödemezsiniz. 22,52 TL’lik BTK Ruhsatname Ücreti ödememek için de Cihaz Boşa Çıktı Belgesi getirmeniz gerekmektedir.

Kullanımlarınız üzerinden yansıyacak vergiler:

Katma Değer Vergisi (KDV): Katma Değer Vergisi Kanunu gereğince tüm haberleşme hizmetleri için faturanıza aylık hizmet tutarları üzerinden %18 oranında KDV yansıtılmaktadır.

Özel İletişim Vergisi (ÖİV): T.C. Maliye Bakanlığı düzenlemesi kapsamında 01.01.2018 tarihi itibarıyla faturanıza aylık internet bağlantısı haricindeki kullanımlarınız üzerinden ÖİV (Özel İletişim Vergisi) oranı %25’ten %7,5’a düşürülerek yansıtılmaya başlamıştır. İnternet paketleri ve internet kullanımları üzerinden ÖİV oranı %5’ten %7,5’a yükseltilerek alınmaktadır

Özel İletişim Vergisi’nde yapılan revizyon kapsamında tarife/paket ya da ek kullanım ücretlerinizde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. Ürünlere ait güncel vergi oranları için ürünlerin web sitelerine bakabilir, Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya Türk Telekom Ofisleri ve Grup Mağazaları’nı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer vergiler:

Telsiz Kullanım Ücreti:Aylık 1,88 TL olan ücret, kullanımlarınızdan ayrı olarak her ay faturanıza yansıtılmaktadır.

Bu vergiler ile ilgili size sunduğumuz avantajlar için tıklayın.

Diğer operatördeki hattınızı kapatıp hat kapama belgesi getirip TT Mobil'den faturalı hat alırsanız, ilk faturaya yansıyan 75,52 TL’lik ÖİV ve BTK Ruhsatname Ücretini ödemezsiniz.

31 Aralık 2018 tarihine kadar yeni bireysel faturalı hat alan herkese TT Mobil, 53 TL’lik İlk Tesis Özel İletişim Vergisi ve 22,52 TL’lik Telsiz Ruhsatname Ücreti, toplamda 75,52 TL’lik yeni abonelik vergi ve ücretlerini 12 eşit taksitte ödeme kolaylığı sunuyor.

Size yardımcı olabildik mi?
Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu? Evet veya Hayır

Teşekkür Ederiz!

"Faturama yansıyan vergi tutarları detayları nelerdir? konusunda aklınıza takılan bir soru varsa, lütfen yazınız.

Geribildirimleriniz sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz amacıyla bizim için çok önemlidir. Teşekkür ederiz.