ads
menu

Ailece 6GB Tarifesi

Tarife Bilgisi

Ailece 6GB Tarifesi ile 5 kişiye kadar ortak paylaşım yapabileceğiniz her yöne 3000 dakika + grup içi SINIRSIZ dakika + her yöne SINIRSIZ SMS + 6 GB cepten internet!

Ücretlendirme

Kampanya Tekliflerimiz

Ailece 6GB Tarifesi    
Taahhütlü Aylık Ücret 60 TL*
Taahhütsüz Aylık Ücret 90 TL**
Aylık Ücretsiz Cepten İnternet 6 GB
Aylık Ücretsiz Her Yöne Görüşme Süresi   3000 Dk
Aylık Ücretsiz Aile İçi Görüşme Süresi   SINIRSIZ
Aylık Ücretsiz Her Yöne SMS SINIRSIZ SMS
Ücretsiz Süre Bitiminde Aşım Ücretlendirmesi  250 DK/9 TL
Ücretsiz İnternet Bitiminde Aşım Ücretlendirmesi    500 MB / 9 TL  
MMS    Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.

Şirketimizce sunulmakta olan faturalı tarifelerden Ailece 6GB Tarifesi'ne geçiş yapan tarife sahibi müşterilerimizden tek seferlik 25 TL tarife geçiş ücreti alınacaktır. Ailece 6GB Tarifesi'ne ortak kullanımla dahil olan müşterilerimize herhangi bir ücret yansıtılmayacaktır.

* Yeni hat tesisi, numara taşıma, Şirketimizce sunulan faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş yoluyla tarifeye kaydolup 24 fatura dönemi boyunca TT Mobil'in faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz için 24 fatura dönemi boyunca geçerli olan fiyattır. 24 fatura dönemi sona erdiğinde 90 TL’lik taahhütsüz aylık ücret geçerli olacaktır.

12 fatura dönemi boyunca TT Mobil'in faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz için 12 fatura dönemi boyunca geçerli olan fiyat 70 TL’dir.12 fatura dönemi sona erdiğinde 90 TL’lik taahhütsüz aylık ücret geçerli olacaktır.

** Yeni hat tesisi, numara taşıma, Şirketimizce sunulan faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş yoluyla tarifeye kaydolup taahhüt vermeyen müşterilerimiz için aylık ücret 90 TL olarak uygulanacaktır.

Son 90 gün içerisinde Şirketimizce sunulmakta olan faturalı, faturasız bir tarifeden ya da Kontrolü S.E.Ç. Tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp veya Şirketimizce sunulmakta olan faturalı tarifelerden faturasız tarifelere ya da Kontrolü S.E.Ç. Tarifelerine geçip sonrasında bu tarifeye kaydolan müşteriler için bir kereye mahsus 30 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.

Tüm Ücretlendirme Detayları

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, TT Mobil Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Detaylar

Paylaşımı başlatmak için neler yapılmalı:

1- AİLE SAHİBİYSENİZ ve ZATEN TT Mobilliyliseniz:

 • Faturayı ödeyecek aile sahibi olarak Ailece 6GB Tarifesine geçiş yaparsınız.
 • AILECE 6GB yazıp 5555’e SMS gönderebilir; bayi ya da müşteri hizmetlerinden tarifeye geçiş yapabilirsiniz.
 • Tek seferlik 25TL’lik geçiş ücretini SMS ile geçiş sırasında onaylayarak tarifeye geçiş yapabilirsiniz.
 • Tarifeye geçiş yaptıktan sonra 4 kişiye kadar paylaşım yapmak istediğiniz kişileri kişi başı ek 5TL* karşılığında ortak kullanıma dahil edebilir, Ailece 6GB Tarifesi’ni hep beraber kullanabilirsiniz. Paylaşıma dahil edilen her kişi için 5 TL* ücret faturayı ödeyecek tarife sahibi müşterinin faturasına tarife ücretine ek olarak her ay yansıtılacaktır.

2- AİLE SAHİBİYSENİZ VE YENİ GELİYORSANIZ:

 • Faturayı ödeyecek aile sahibi olarak TT Mobillı değilseniz Ailece 6GB Tarifesine gelirsiniz.
 • Tarifeye aktivasyon işleminiz gerçekleştikten sonra 4 kişiye kadar paylaşım yapmak istediğiniz kişileri kişi başı 5 TL* karşılığında ortak kullanıma dahil edebilirsiniz. Paylaşıma dahil edilen her kişi için 5 TL* ücret faturayı ödeyecek tarife sahibi müşterinin faturasına tarife ücretine ek olarak her ay yansıtılacaktır.
 • Aileniz de TT Mobillıysa,
  • Paylaşıma dahil edeceğiniz aile üyeleri de TT Mobillıysa ORTAK 6GB boşluk dahil etmek istediğiniz kişinin telefon numarasını yazarak 2050’ye SMS gönderirsiniz.
  • Dahil etmek istediğiniz kişi ONAY ORTAK 6GB yazıp SMSi cevapladığında tarifesi Ortak Tarife olarak otomatik değiştirilerek ortak kullanımdan yararlanmaya başlar.
 • Aileniz Yeni mi Gelecek?
  • Paylaşıma dahil edeceğiniz kişinin aktivasyonu bayi ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla Başlangıç Tarifesi olarak yapılır. Başlangıç tarifesinin detayları için tıklayınız.
  • ORTAK 6GB boşluk dahil etmek istediğiniz kişinin telefon numarasını yazarak 2050’ye SMS gönderirsiniz.
  • Dahil etmek istediğiniz kişinin hattı aktifleştikten hemen sonra talebinize ONAY ORTAK 6GB yazarak cevap verdiğinde tarifesi Ortak Tarife olarak otomatik değiştirilerek ortak kullanımdan yararlanmaya başlar.

3- PAYLAŞIMA DAHİL OLMAK İSTİYORSANIZ VE TT Mobilliyliseniz:

 • Faturayı ödeyecek aile sahibinin sizi paylaşıma ekleyebilmesi için Ailece 6GB Tarifesi’nde olması gerekir.
 • Faturayı ödeyecek aile sahibi ORTAK 6GB boşluk sizin numaranızı yazıp 2050’ye SMS gönderir.
 • Gelen SMS’i ONAY ORTAK 6GB yazıp cevapladığınızda tarifeniz Ortak Tarife olarak otomatik değiştirilerek ortak kullanımdan herhangi bir ücret ödemeden yararlanmaya başlarsınız.

4- PAYLAŞIMA DAHİL OLMAK İSTİYORSANIZ VE TT MobilLI DEĞİLSENİZ:

 • Paylaşıma dahil olmak istiyor ve TT Mobillı değilseniz Başlangıç Tarifesi’ne gelirsiniz. Başlangıç tarifesinin detayları için tıklayınız .
 • Faturayı ödeyecek aile sahibinin sizi paylaşıma ekleyebilmesi için Ailece 6GB Tarifesi’nde olması gerekir.
 • Faturayı ödeyecek aile sahibi ORTAK 6GB boşluk sizin numaranızı yazıp 2050’ye SMS gönderir.
 • Gelen SMS’i ONAY ORTAK 6GB yazıp cevapladığınızda tarifeniz Ortak Tarife olarak otomatik değiştirilerek ortak kullanımdan yararlanmaya başlarsınız.
 • Paylaşımı Nasıl İptal Edebilirsiniz?
  • Paylaşımı SMS ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla iptal edilebilirsiniz.
 • Paylaşıma dahil olan kişiyseniz:
  • IPTAL ORTAK 6GB yazıp 2050ye SMS göndermeniz gerekmektedir.
  • Paylaşımınız iptal edildiğinde tarifeniz Başlangıç Tarifesi olarak değiştirilir. Başlangıç tarifesinin detayları için tıklayınız .
 • Aile sahibiyseniz :
  • IPTAL 6GB yazıp bir boşluk bırakarak iptal etmek istediğiniz kişinin numarasını 2050’ye göndermeniz gerekmektedir.
  • Paylaşımdan çıkarılan kişinin tarifesi Başlangıç Tarifesi olarak değiştirilir. Başlangıç tarifesinin detayları için tıklayınız .

*9 Eylül 2014 ve sonrasında numara taşıma, yeni hat tesisi ve faturasız tarifelerden geçiş yoluyla ilk defa Başlangıç tarifesine kayıt olan ve Ailece 6GB, Ortak, Başlangıç dışında herhangi bir tarife değişikliği yapmayan müşteriler için kişi ekleme ücreti olarak aylık 5TL,faturalı tarifelerden geçiş yoluyla paylaşıma dahil olacak müşteriler için ise aylık 10TL kişi ekleme ücreti alınacaktır.

Hemen Tarifeye Geçin

AILECE 6GB yazıp 5555 ’e göndererek, TT Mobil bayilerine gelerek veya 500 TT Mobil Müşteri Hizmetleri aracılığı ile Ailece Tarife’ye geçiş yapabilirsiniz.

Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

 • Tarife ve varsa farklı kampanya/paket kapsamındaki dakika ve SMS kullanım hakları sona erdikten sonraki kullanımların standart ücretlendirmesi 2 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla güncellenmiştir. Güncel ücretler için tıklayınız. 1 Ocak 2019 - 2 Temmuz 2019 tarihleri arasında taahhüt vermiş ve taahhütleri devam eden müşterilerimiz ücret değişikliğinden etkilenmeyecektir
 • Ailece 6GB Tarifesi’ndeki hat çift taraflı aramalara kapatıldığında paylaşıma dahil olan müşteriler otomatik olarak Başlangıç Tarifesi'ne geçirilirler.
 • Ailece 6GB Tarifesi’ndeki faydalar toplam 5 kişiye kadar ortak paylaşımla kullanılabilir. Faturayı ödeyecek tarife sahibi müşteri Ailece 6GB Tarifesi'ne kayıt olur ve en fazla 4 kişiyi paylaşıma dahil edebilir.
 • Tarifenin aylık ücretini tarife sahibi ödeyecek olup, paylaşıma davet edilen müşteriler tarifeye ilişkin aylık ücret ödemeyecektir.
 • Faturalı tarifelerden geçiş yapan müşterilerimiz için tek seferlik 25TL tarife geçiş ücreti alınacaktır. Bu ücret müşterilerimizin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • Ailece 6GB Tarifesi her yöne 3000 dakika, grup içi sınırsız dakika, her yöne sınırsız SMS ve 6 GB cepten internet içermektedir. Tarife kapsamında sunulan grup içi sınırsız dakika Ailece 6GB, Ailece 15GB ve Ortak Tarife’deki müşteriler arasındaki görüşmeleri kapsamaktadır.
 • Yeni hat tesisi, numara taşıma, Şirketimizce sunulan faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş yoluyla Ailece 6GB Tarifesi’ne kayıt olan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti 90 TL’dir. Söz konusu müşterilerimiz tarifeye kayıt tarihlerinden itibaren ilk 60 gün içerisinde SOZ yazıp 5555’e SMS göndererek ya da Müşteri Hizmetleri aracılığıyla 12 ya da 24 fatura dönemi boyunca, TT Mobil'in faturalı tarifelerde kalacaklarına dair taahhütte bulunabileceklerdir. 12 fatura dönemi boyunca TT Mobil'in faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz için tarife aylık ücreti taahhüt süresince 70 TL; 24 fatura dönemi boyunca, TT Mobil'in faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz için tarife aylık ücreti taahhüt süresince 60 TL olacaktır.
 • Tarife kapsamında sunulan veri kullanım hizmeti sadece wap apn ve internet apn üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır. Tarifedeki 6 GB bittikten sonra kademeli olarak maksimum 10 defa olmak üzere 500 MB internet faydası tanımlanacak olup bu haklar bittikten sonra ilgili fatura dönemi sonuna kadar internet erişim hızı 96 kbps’ye düşürülecektir. Kademe ücretleri KDV ve ÖİV dahil 9 TL olacaktır.
 • Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikalar, yurtiçi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler ve TT Mobil ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır. Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikalar sadece yurt içi kullanımda geçerlidir. Söz konusu dakikalar KKTC, yurt dışı, web ve wap kullanımları kapsamamakta; 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralar yönüne doğru yapılan aramaları kapsamaktadır. Tarifedeki her yöne dakikalar bittiğinde kayıt olunmasına gerek olmadan her yöne 250 dakika otomatik olarak tanımlanacaktır. Kademe ücretleri KDV ve ÖİV dahil  7 TL olacaktır.
 • Tarife kapsamındaki ücretsiz SMS'ler yurt içi her yöne geçerli olup, yurt dışı ve KKTC kullanımlarını,web ve wap üzerinden yapılacak SMS gönderimlerini kapsamamaktadır. Ücretsiz SMS'ler 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralara yapılan gönderimleri kapsamaktadır.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan tarife kapsamında sunulan dakika, SMS ve cepten internet hakkı ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. Tarife kapsamındaki kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez. 
 • Dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir.
 • Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • Ortak paylaşıma dahil olan diğer müşteriler eğer tarife faydaları haricinde hiç kullanım yapmazlarsa bu kişilere 0TL fatura çıkacak ancak tarife faydaları haricinde kullanımlar yapıldığında (roaming, özel servisler vs.) bu ücretler paylaşıma dahil edilen kişilerin kendi faturasına yansıtılacaktır.
 • Paylaşıma dahil olan diğer müşterilerden 1,58TL olan telsiz kullanım ücreti alınmayacaktır.
 • Faturalı müşterilerimizin 444 1 500 TT Mobil Müşteri Hizmetleri aramalarının ilk 30 saniyesi ücretsizdir. Sonrasında;eğer tarifede sabit hat yönüne veya her yöne dakika varsa bu yönlerden düşer; sabit hat yönüne veya her yöne dakika yoksa ya da paket aşımı söz konusuysa sabit hat yönüne yapılan aramalar kapsamında ücretlendirilir.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini  tıklayınız .

Taahhüt Detayları

 • Ailece 6GB Tarifesi’ndeki müşterilerimiz 12 ya da 24 fatura dönemi boyunca TT Mobil'in faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunabilirler.
 • Tarifeden taahhütlü aylık ücret ile yararlanmak için tarifeye kayıt tarihinden itibaren ilk 60 gün içerisinde TT Mobil Müşteri Hizmetleri veya SMS aracılığıyla taahhüt verilmesi gerekmektedir.
 • Tarifeye kayıt tarihlerinden itibaren ilk 60 gün içerisinde taahhüt vermeyen müşterilerimiz tarifeden taahhütsüz aylık ücretler ile yararlanacaklardır. 
 • SMS aracılığıyla taahhüt vermek için SOZ yazıp 5555’e ücretsiz SMS gönderilmesi gerekmektedir.
 • Taahhüt kapsamındaki aylık ücret indirimi taahhüt verilen fatura dönemi itibariyle verilmeye başlanacak ve taahhüt süresi boyunca devam edecektir.
 • 12 ya da 24 fatura dönemi boyunca TT Mobil'in faturalı tarifelerinde kalma sözü verip, taahhüt süresi içerisinde hat iptali yapan, hattın iptal edilmesine sebebiyet veren, faturasız tarifelere geçiş yapan, numarasını diğer operatörlere taşıyan, TTNET ve diğer iş birliği faturalı tarifelerine geçiş yapan müşterilerimizin son faturalarına taahhüt kapsamında o güne kadar yararlanılan indirimler toplamı ile kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olanı yansıtılacaktır.
 • Taahhüt verip taahhüt süresi içerisinde TT Mobil'in diğer faturalı tarifelerine geçiş yapan müşterilere cayma bedeli yansıtılmayacaktır; ancak söz konusu müşterilerin taahhütleri kaldığı yerden devam edecek; bu müşterilerin taahhüt süreleri sona ermeden evvel hat iptali yapmaları, hatlarının iptal edilmesine sebebiyet vermeleri, numaralarını diğer operatörlere taşımaları, TT Mobil, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturasız tarifelerine geçiş yapmaları durumunda müşterilerin taahhütleri iptal olacak ve taahhütleri kapsamında sağlanan aylık ücret indirim hakkı sona erecek olup,  taahhüde bağlı kalınan süre boyunca aylık olarak yansıtılan tarife indirim bedellerinin toplamı ile kalan ay tarife bedelleri toplamı kıyaslanarak müşteri lehine olan cezai bedel olarak düzenlenecek olan faturaya yansıtılmaktadır.
 • Taahhüt verip 12 ya da 24 fatura dönemi içerisinde TT Mobil'in diğer faturalı tarifelerine geçiş yapan müşterilerin tarife kapsamında taahhüt karşılığı sunulmakta olan aylık ücret indirimleri devam etmeyecektir.
 • Taahhüt bitiminden itibaren taahhütsüz fiyatlar geçerli olacaktır.
 • 15 Mart 2018 itibarıyla, 5555'e SMS göndererek taahhüt veren müşterilerimizin gönderdikleri taahhüt Onay SMS'leri için 2TL SMS ücreti alınmaktadır.

444'lü Aramalar ve Müşteri Hizmetleri Aramaları

 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.

Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama

 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepte internet hakkı için INTERNET yazıp 5555’e SMS gönderebilir veya Mobile Online İşlemler’i ziyaret edebilirsiniz.. Bu servis 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Güncel borç bilgisi GUNCEL yazıp 5555'e gönderilerek son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilir Bu servisten ay içinde alınan ilk ve 2. bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Aynı ay içinde yapılan diğer sorgulamalar ücretsizdir.
 • İnternet, Ses ve SMS kullanım haklarının her biri için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.

  Otomatik bilgilendirme SMS’lerini almak istemezseniz “IPTAL KMSH” yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.İptal ettiğiniz bilgilendirme SMS’lerini tekrardan almak isterseniz “KMSH” yazıp 5555’e gönderebilirsiniz. Belirtilen değişiklikleri online işlemler merkezi ve müşteri hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tarifenizden kalan tüm kullanım haklarınızı hattınızdan 9333’ü ücretsiz arayarak ya da *124#’yi ücretsiz tuşlayarak da öğrenebilirsiniz.
60 TL / Ay
 • Her YöneKonuşma
  3000 Dk
 • Ceptenİnternet
  6 GB
 • Grup İçi Konuşma
  Sınırsız
 • Her YöneMesajlaşma
  Sınırsız